30 лист. 2017 р.

День10: Закінчення курсів та захист творчих проектів

Ось і підійшли до кінця два насичені тижні роботи курсів з медіадидактики. Це було просто "щось": неймовірно цікаві лекції та практичні занняття, насичені емоціями та здобуттям нових знань дні, знайомства з творчими людьми, професійними педагогами, обмін досвідом та вміннями. Це час, проведений з користю, бо він витрачений на самовдосконалення та підвищення нашої педагогічної майстерності.

Цілком логічно, що результатами наших курсів "Медіадидактика: від використання до створення медіатекстів у освітній діяльності" є особисті творчі проекти, що мають повністю ілюструвати цю назву. Тобто їх метою безпосередньо є демонстрація на прикладі власноруч створених медіатекстів, як саме цей контент можна використати під час навчального процесу. Які є переваги залучення медіатекстів до освітньої діяльності, які їх цілі та можливі недоліки чи помилки у впроваджені в цей процес.

Ви можете переглянути мій творчий проект на тему "Розробка одного уроку інформатики на тему «Табличний процесор Microsoft Excel» з використанням медіатекстів". А, конкретніше, презентацію до нього.




День9)


Не менш цікавий та насичений день, що відзначився наступними завданнями:

№1). Презентація педагогічного досвіду в сучасних медіатекстах - ми розглядали медіапродукцію у вигляді відео, створену учнями різних шкіл нашої й виборовшу призові місця в різноманітних конкурсах. Цінний досвід, надихаючий на активну діяльність у цьому руслі.

№2). Розбір польотів, підготовка проектів до захисту - ми самостійно працювали над завершенням наших проектів.

№3). Створення позитивного іміджу вчителя та закладу у сучасних медіа - розбирали структуру сучасного сайту освітнього закладу, самостійнол будували макет такого сайту; також розбирали роль інтернет-іміджу окремо вчителя і начального закладу, в якому він працює.


29 лист. 2017 р.

День8: Шкільне телебачення. Ментальні карти


Заняття №1-3. Шкільне телебачення:


Відбулось знайомство з талановитими дітьми та їх чуйним керівником-педагогом, які професійно займаються журналістикою в сфері шкільного життя. А саме - шкільні новини, відеоролики про якісь події обласного та районного масштабу, про школу та місто. Діти провели для нас свій власний майстер-клас. Було дуже цікаво вчитись у дітей, і помінятись з ними ролями.

Ще більш приголомшливою стала пропозиція зняти власний випуск новин на тему "Чого ми навчились та досягли на курсах медіадидактики?" Ми спробували себе в ролі ведучих новин - було дуже хвилююче та надзвичайно цікаво.





День7: Аналіз медіатекстів


Відзначився не менш цікавими та корисними заняттями та вправами:
1). Контент-аналіз медіатекстів.
2). Особливості дидячих медіатекстів.
3)-4). Організація навчально-виховної роботи на основі дитячих медіатекстів.

27 лист. 2017 р.

День6:)

Наші завдання:
1) Робота з нормативно-правовими документами;
2) Створення інтерактивної вправи з використанням інтерактивної дошки (нижче ви можете побачити ілюстрації процесу її створення)

Інтерактивна вправа "Новорічні розваги", її мета - вивчення геометричних фігур:
Треба прикрасити ялинку фігурами, назви яких з`являються при перенесенні фігур на ялинку. Після виконання завдання учень отримує новорічне привітання (наступна створінка з відеопривітання по вкладеному посиланню).

 
 

Домашнє завдання №4: Топ-10 фільмів

Мої топ-10 фільмів, які я рекомендую до перегляду:


25 лист. 2017 р.

Домашнє завдання №3

В ході прослуховування лекції на тему "Критичне мислення" ми ознайомились з феноменом фейку, розпізнавальними маркерами фейків, їх прикладами та способами  перевірки фейкових медіапродуктів.
Нашим домашнім завданням було: дослідити наступну статтю на предмет фейку, та аргументувати свій висновок.
Новина для дослідження на предмет фейковості

Висновок, який я зробила, вивчивши деякі матеріали в Інтернеті, що стосуються даної статті: ця новина є фейком. Підтвердженням є наступне Інтернет-джерело (посилання).

Виконання домашніх завдань №1-2

Будь-який навчальний процес супроводжується не лише прослуховуванням лекцій та роботою над практичними вправами, а й самостійним виконанням домашніх завдань. Ми також не стали виключенням.
1. Домашнє завдання №1: створення групової презентації "Мої очікування"
2. Домашнє завдання №2: Робота в малих групах по створенню сценарію мультика. Робота була творчою, сповненою натхнення та креативних ідей. Звичайно ж, не обійшлося без деякої розбіжності в думках. Але дійти до консенсусу та все ж таки скласти сценарій, задовольнивший усіх, нам вдалося - цьому підтвердженням є наш мультик.

Дякую за плідну співпрацю Пойді Тетяні (блог), Зуєвій Наталі (блог), Єкатериничевій Лілії (блог), Ахундовій Таджиї (блог) та Касап Златі.

24 лист. 2017 р.

День5: Створення тестів за допомогою комп`ютера

Наші заняття:
1) Тести: їх переваги, недоліки та використання у навчальному процесі
2) Створення навчальних тестів за допомогою програми MyTestX та Google Форми

Нижче ви можете побачити результати моєї сьогоднішньої роботи:
1. Приклад форми, створеної на лекції за зразком
2. Форма-опитувальник, створена самостійно

23 лист. 2017 р.

День4: Фотографія


День, насичений практичними завданнями:

1) Практична робота "Фотографія як специфічний вид медіатексту. Фотографія внавчанні та вихованні школярів".
2) Практична робота "Фотополювання". Вправа "Міський пейзаж".



День3 - Подорож до Дніпропетровського обласного дитячо-юнацького кіноцентру «Веснянка» з метою створення власного медіапродукту, а саме навчального мультфільму



День3 - Активний та неповторний, впродовж якого ми творчо, креативно співпрацювали в команді задля досягнення спільної мети – створення якісного та цікавого медіапродукту під назвою навчальний мультфільм. Нашу групу так надихнула лекція про критичне мислення та медіа грамотність, що ми створили мультик під назвою «Медійне перевтілення». Чудові враження від нашої подорожі до Дніпропетровського обласного дитячо-юнацького кіноцентру «Веснянка» залишаться у наших спогадах та на емоційних фотографіях робочого процесу.


Роботи талановитих маленьких аніматорів

Робочий процес: створюємо маріонетки для мультфільму


День2 - цікаві лекції та практичні завдання

День2 - активна співпраця та конструктивний діалог зі слухачами курсу та їх викладачами.
1) Лекція "Медіа: жанри, клавифікація, функції" .
2-3). ПР "Критичне сприйняття медіа".
4). Анімація як жанр медіа. Основні елементи підготовки до створення мультфільму.
У нас була унікальна можливість поглибити свої знання з таких важливих для медіа компетентного педагога тем, як: критичне мислення, фейки та способі їх розпізнавання, медіаграмотність.
Не менш цікавою та творчо насиченою була лекція та водночас практичне заняття на тему "Анімація. Підготовка до створення мультфільму".
Приклад побудови найпростішого сюжету та його правильного розкадрування

День1: Знайомство учасників. Створення блогів курсантів



День1 – надзвичайно насичений яскравими подіями та цікавими людьми. Відбулось знайомство групи, що супроводжувалось створенням власного резюме та ознайомленням з відповідними документами колег. Колаж, призначенням якого, було ілюстрування всіх спільних рис учасників групи, став ще одним засобом для нашого з колегами більш детального, цікавого та дещо гумористичного знайомства.
Інша половина нашої зустрічі пройшла за створенням власного блогу та розміщенням перших публікацій в ньому.  

Створення колажу, ілюструючого спільні та відмінні риси й таланти учасників

20 лист. 2017 р.

Курси "Медіадидактика: від використання до створення медіатекстів у освітній діяльності" 20.11 - 01.12.2017

Медіа
Сьогодні перший день курсів "Медіадидактика: від використання до створення медіатекстів у освітній діяльності".
Очікування щонайкращі: починаючи від знайомства з креативними творчими людьми, умілими та натхненними педагогами-професіоналами, й закінчуючи отриманням нових знань та вмінь, таких необхідних в професійній діяльності сучасного, медіаграмотного вчителя. 

Перш ніж переходити до світлення подій, які відбувались на даних курсах, пропоную спочатку ознайомитись з поняттям медіадидактики та її складових.

МЕДІАДИДАКТИКА ТА ЇЇ СКЛАДОВІ
1. Частиною основних прав кожного громадянина будь-якої країни світу на вільне самовираження й права на інформацію, інструментом підтримки демократії є медіаосвіта, що в останні роки привертає все більше уваги провідних міжнародних організацій та освітянської громадськості. Саме за допомогою медіаосвіти особистість здобуває інформаційну свободу – право одержувати інформацію, необхідну для життя, розвитку та професійної діяльності, висловлювати свої погляди з приводу тих або інших явищ і подій, передавати інформацію (і що більш важливо – знання) іншим людям. Масова медіаосвіта в сучасному світі розглядається як процес розвитку і саморозвитку особистості за допомогою і на матеріалі засобів масової комунікації (медіа) з метою формування культури спілкування з медіа, розвитку творчих, комунікативних здібностей, критичного мислення, умінь повноцінного сприйняття, інтерпретації, аналізу й оцінки медіатекстів, навчання різних форм самовираження за допомогою медіатехніки. Один із провідних російських теоретиків у галузі медіаосвіти О.В.Федоров зазначає, що набута в процесі медіаосвіти медіаграмотність / медіакомпетентність допомагає людині активно використовувати можливості інформаційного поля телебачення, радіо, відео, кінематографа, преси, Інтернету, допомагає їй краще зрозуміти мову медіакультури (Федоров, 2001).